معین تکلیف 127 پرونده شهدای محیط بان تا سرانجام ماه رمضان

به گزارش سایه تهران، تهران(پانا) - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از محیط بانان و محیط زیست کشور گفت،با دستور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نتیجه قطعی و نهایی 127پرونده مفتوح و بلاتکلیف محیط بانان شهید تا خاتمه ماه مبارک رمضان معین و اعلام خواهد شد.

معین تکلیف 127 پرونده شهدای محیط بان تا سرانجام ماه رمضان

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمشید محبت خانی روز سه شنبه در جلسه ای که با هدف احراز شهادت محیط بانان شهید با حضور مهندس سعید اوحدی؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران برگزار گردید ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون 145 نفر از محیط بانان پرتلاش در راه حفاظت از محیط زیست کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند که متاسفانه 80 درصد از پفراینده های متشکله بنا به دلایل مختلف مورد رسیدگی قرار نگرفته اند.

وی با بیان اینکه عدم وجود اداره ای مستقل در سازمان محیط زیست کشور برای تکمیل پفراینده شهدای محیط بان و عدم تشکیل یگان حفاظت تا سال 88 از عمده دلایل تاخیر در رسیدگی به امور محیط بانان شهید می باشد، اضافه نمود: حسب پیشنهاد و پیگیری های یگان حفاظت برای ساماندهی و احقاق حقوق شهدای عرصه محیط زیست، مرکز امور ایثارگران از سال 98 تشکیل و تسریع در فرایند تکمیل مستندات قانونی و رسیدگی به این امور در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه حمایت از محیط بان حمایت از زیست بوم کشور است از پشتیبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تسریع در احراز شهادت اولین شهدای محیط بان امسال که اخیرا هنگام حراست از منطقه حفاظت شده فیله خاصه زنجان جان عزیز خود را نثار کردند قدردانی کرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه شغل محیط بانی از مشاغل سخت و سخت اما ارزشمند و محیط بانان از اقشار بسیار زحمتکش کشورمان هستند، اضافه نمود: در حال حاضر 3 هزار و 500 محیط بان در 604 پاسگاه محیط بانی مشغول حراست و حفاظت از زیست بوم کشور می باشند که نیازمند حمایت همه جانبه مردم و مسئولان هستند.

مشخص تکلیف 127 پفراینده محیط بان شهید

در این جلسه مهندس سعید اوحدی؛ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با قدردانی از اقدامات ارزنده یگان حفاظت محیط زیست و پلیس پیشگیری ناجا در تامین امنیت حیات وحش و حقوق حقه مجاهدان محیط زیست به تشریح فرایند رسیدگی اداری به پفراینده شهدای والا مقام در بنیاد پرداخت.

این مقام مسئول با اعلام آمادگی برای حمایت همه جانبه از شهدای محیط بان گفت: با همت کارشناسان بنیاد شهید و امور ایثارگران پفراینده 127 محیط بان شهید تا خاتمه ماه مبارک رمضان آنالیز و نتیجه قطعی و نهایی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "معین تکلیف 127 پرونده شهدای محیط بان تا سرانجام ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف 127 پرونده شهدای محیط بان تا سرانجام ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید